با ما در تماس باشید! 88520412 (021)

نصب و استفاده از زبان فارسی در منوهای مایکروسافت آفیس

شرکت گستره نگار ۲۰ سال است که به تولید فارسی ساز و شمسی ساز برای محصولات مایکروسافت مشغول است. محصولات مایکروسافت در دو بخش سروری و محصولات آفیس توسط شرکت گستره نگار برای کاربر ایرانی بومی سازی میشوند. در بخش محصولات سروری مانند شیرپوینت، پراجکت سرور، سی آر ام و داینامیکس ۳۶۵، با توجه به نیاز مشتریان و همچنین عدم ارائه رابط کاربری فارسی از سمت مایکروسافت این بومی سازی شامل تقویم شمسی و فارسی سازی رابط کاربری نرم افزارها میشود. ولی در نرم افزارهای مجموعه آفیس با توجه به اینکه شرکت مایکروسافت، خود اقدام به ارائه رابط کاربری فارسی برای این نرم افزارها کرده است، شرکت گستره نگار در بسته پرنیان صرفا به ارائه تقویم شمسی برای این محصولات نموده است که به صورت رایگان ارائه میگردد. از طریق لینکهای زیر میتوانید پرنیان را برای مجموعه آفیس را دانلود و نصب کنید و از تقویم شمسی در این نرم افزارها استفاده نمایید.

پرنیان ۸ مایکروسافت آفیس (رایگان)

در این مقاله با توجه به درخواست مشتریان محترم، قصد دارم نحوه نصب و استفاده از رابط کاربری فارسی در نرم افزارهای آفیس ۲۰۱۶ را توضیح دهم. برای استفاده از رابط کاربری ( منو ها ) فارسی در محصولات آفیس ابتدا نسخه آفیس خود را شناسایی کنید و بر اساس نسخه مربوطه یکی از فایلهای زیر را دانلود نمایید.

Farsi Menu for Office 2016 32bit
Farsi Menu for Office 2016 64bit

پس از دانلود اقدام به نصب برنامه دانلود شده کنید. یادآوری میکنم این برنامه ها توسط شرکت مایکروسافت توسعه داده شده و صرفا برای راحتی مشتریان فایلهای دانلود شده از سایت مایکروسافت در سایت شرکت گستره نگار قرار گرفته است.

پس از نصب برنامه، یکی از نرم افزار های مجموعه آفیس که میخواهید در آن از منو یا رابط کاربری فارسی استفاده کنید را باز کنید. به File>> Options>> Language بروید. در قسمت Display Language  زبان Persian انتخاب کرده و روی دکمه  Set as Default کلیک کنید و سپس Ok کنید.  برای تغییر رابط کاربری برنامه به زبان فارسی لازم است که برنامه را بسته و مجددا راه اندازی کنید.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم