021 - 88520412 - 15

پرنیان برای مایکروسافت داینامیکس سی آر ام

فارسی سازی رابط کاربری و افزودن تقویم شمسی به مایکروسافت داینامیکس سی آر ام

مایکروسافت داینامیکس سی آر ام فارسی

پرنیان یک فارسی‌ساز همه‌کاره است. پرنیان برای سی.آر.ام، تقویم شمسی و امکان استفاده از زبان فارسی را در مایکروسافت داینامیکس سی آر ام فراهم می‌کند. این امکانات به شکل کاملا سازگار با استانداردهای مایکروسافت ارائه می‌شوند و عبارتند از:

 • تقویم شمسی در نماها
 • تقویم شمسی در فرم‌ها و کنترل انتخاب تاربخ
 • تقویم شمسی در نمودارها
 • تقویم شمسی در فیلترهای تاریخ
 • تقویم شمسی در اوت لوک
 • تقویم شمسی در اکسل
 • تقویم شمسی در گردش‌کارها
 • قویم شمسی در یادداشتها
 • تقویم شمسی در فیلتر ماه و سال
 • استفاده از تقویم شمسی بنا بر انتخاب کاربر
 • استفاده از تفویم شمسی و زبان انگلیسی به صورت همزمان
 • محیط و رابط کاربر کاملا فارسی
 • سفارشی سازی ترجمه

تمامی این امکانات با بهترین کیفیت و در نهایت سازگاری با نسخه‌ی اصلی ارائه شده‌اند. به خصوص داده‌ها و بانک اطلاعاتی سی آر ام بسیار مهم و حساس است، ما به خود اجازه نداده‌ایم که با تغییرات غیر استاندارد، اطلاعات مشتری را به خطز بیاندازیم. در صورتیکه فارسی‌ساز به هر دلیلی از کار بیافتد و یا کاربر بخواهد از امکانات آن صرفنطر کند، بانک‌اطلاعاتی سی آر ام بدون هیچ تغییری در دسترس خواهد بود. در این وضعیت صرفا امکانات فارسی و تقویم شمسی غیر فعال خواهند شد.
روش‌های استاندارد و سازگار بکار گرفته شده در این فارسی‌ساز این امکان مهم را فراهم می‌کند تا کاربر بتواند بدون نگرانی آخرین بروزآوری‌هایی که توسط مایکروسافت ارائه می‌شود را دریافت و نصب کند. در این حالت حتی لازم نحواهد بود که کاربر نسخه‌ی فارسی‌ساز جدید را تهیه کند. فارسی‌ساز به ترتیبی کار شده است که سازگاری خود را با این تغییرات حفظ خواهد کرد.

تقویم شمسی در نمودارها

نمودارها یکی از جذاب‌ترین روش‌های ارائه‌‌ی اطلاعات در سی آر ام است که خوشبخانه امکان استفاده از تقویم شمسی در آن فراهم شده است:

استقاده از تقویم شمسی بنا بر انتخاب کاربر

کاربران میتوانند به سلیقه‌ی خود و در هر زمان، تقویم خود را انتخاب کنند. به این ترتیب یک کاربر می‌تواند تقویم خود را روی میلادی تنظیم کند در حالیکه بقیه‌ی کاربران از تقویم شمسی استفاده میکنند. این تغییر هیچ تاثیری بر روال کاری دیگران نخواهد داشت. تنظیم تقویم براحتی از طریق صفحه‌ی انتخاب‌های کاربر انجام می‌شود. با تغییر تقویم بلافاصله همه‌ی تاریخ‌ها به شکل انتخاب شده نمایش داده خواهند شد.

 

 

 

 

 

 

تقویم شمسی در نماها

تقویم شمسی در فرم‌ها

فیلدهای تاریخ در فرم‌های ورود اطلاعات و کنترل انتخاب تاریخ شمسی می‌شود:

تقویم شمسی در فیلترها

به هنگام فیلتر کردن اطلاعات در مورد فیلدهای تاریخ میتوان از تقویم شمسی استفاده کرد، فیلترهای "این ماه"، "امسال" و... نیز به درستی برای ماه و یا سال شمسی تنظیم می‌شوند:

رابط کاربر فارسی

کاربر می‌تواند از محیط و رابط کاربر فارسی استفاده کند. این بخش به صورت یک "بسته‌ی زبان" (Language Pack) ارائه شده است که کاملا مطابق با استانداردهای مایکروسافت ساخته شده است. به ترتیبی که نصب و استفاده از آن دقیقا همانند سایر بسته‌های زبان دیگری است که توسط مایکروسافت ارائه می‌شود و نصب آن هیچ محدودیت و یا شرایط خاص و غیر معمولی را ایجاد نمی‌کند.

 

 

 

 

 

تقویم شمسی در اوت لوک (Outlook)

یکپارچگی با مایکروسافت اوت لوک از ویژگی‌های منحصر بفرد داینامیک سی آر ام است، امکان استفاده از تقویم شمسی در اوت لوک این ویژگی را برای کاربران زبان فارسی دلچسب‌تر می‌کند:

تقویم شمسی در اکسل (Excel)

انتقال اطلاعات به اکسل و استفاده از آن برای تجزیه و تحلیل اطلاعات از امکانات کلیدی سی آر ام است که تقویم شمسی در آن پشتیبانی شده است:

تقویم شمسی در گردش‌کارها

تقویم شمسی در فیلدهای تاریخ در گردش‌کارها نیز پشتیبانی شده است. برای مثال اگر در یک گردش‌کار ایمیلی تنظیم می‌شود که در متن آن تاریخ یک صورت‌حساب آورده شده است، این تاریخ با فرمت شمسی نمایش داده خواهد شد.

سفارشی ‌سازی ترجمه

ترجمه‌ی مایکروسافت سی.آر.ام شامل ترجمه‌ی تعداد زیادی عبارت است. بعضا این عبارت‌ها تخصصی هستند و ممکن است ترجمه‌ی آنها مورد قبول تمامی کاربران نباشد. از اینرو ابن امکان فراهم شده است که کاربران بتوانند در صورت لزوم این عبارت‌ها را تغییر داده و ترجمه‌ی مورد نظر خود را بکار ببندند. برای اینکار برنامه یک پرونده‌ی اکسل که شامل تمامی عبارت‌ها است را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. کاربر میتواند آنرا تغییر دهد. پس از آن برنامه بر اساس ترجمه‌ی جدید، بسته‌ی زبان سفارشی را می‌سازد.

انواع ویرایش های این محصول

Dynamics365_

پرنیان مایکروسافت داینامیکس ۳۶۵

بومی‌ساز پرنیان ۸ برای داینامیکس ۳۶۵

crm2016_

پرنیان مایکروسافت داینامیکس سی آر ام ۲۰۱۶

بومی‌ساز پرنیان ۸ برای داینامیکس سی آر ام ۲۰۱۶

دوره های آموزشی مرتبط

دوره آموزش مایکروسافت داینامیکس سی آر ام

دوره های آموزشی مایکروسافت داینامیکس سی آر ام ۲۰۱۶

دوره های آموزشی مایکروسافت داینامیکس سی آر ام ۲۰۱۶ برای کارکنان بخش های بازاریابی، فروش و پشتیبانی، مدیران و راهبران فرایندهای سازمان

دوره آموزش مایکروسافت شیرپوینت

دوره های آموزشی شیرپوینت ۲۰۱۶

دوره های آموزشی شیرپوینت ۲۰۱۶ برای کاربران شیرپوینت، مدیران سایت و طراحان فرایندهای سازمانی

سه دهه با شما

گستره‌نگار افتخار می‌کند به سه دهه تلاش خود برای تولید ابزارها و نرم‌افزارهایی که کاربرد نرم‌افزارهای جهانی را در ایران تسریع کرده است.پرنیان نام محصول تولید شده گستره‌نگار است که از نسخه ۹۷ آفیس تا نسخه ۲۰۱۹ در نه نسخه متوالی همواره بصورت رایگان در اختیار عموم بوده است.علاوه بر نسخه رایگان برای آفیس، پرنیان…
مطالعه بیشتر

ادغام مایکروسافت داینامیکس ۳۶۵ و سی آر ام ۲۰۱۶ با شیرپوینت

کلیه مطالب ذکر شده در این مقاله علاوه بر مایکروسافت داینامیکس ۳۶۵ ، بر روی مایکروسافت داینامیکس سی آر ام ۲۰۱۶ نیز قابل پیاده سازیست. ادغام مایکروسافت داینامیکس ۳۶۵ با شیرپوینت چه مزایایی برای سازمان دارد؟ ‏مایکروسافت شیرپوینت نرم افزاری است برای مدیریت محتوا و همکاری افراد یک سازمان برای ایجاد و ویرایش و به…
مطالعه بیشتر

مایکروسافت سی آر ام فارسی: تقویم شمسی در فیلتر “این ماه”

یکی از ویژگی‌های جالب داینامیکس سی آر ام توانایی آن در فیلترهای تاریخ است. مثلا اینکه بتوانید صورت‌حساب‌های “ماه قبل” را فیلتر کنید: مانند بخش‌های دیگر سی آر ام این عملیات بر اساس تقویم میلادی انجام می‌شود و ما ناگزیر هستیم برای پشتیبانی از تقویم شمسی، کدهای اجرایی را تغییر دهیم. خوشبختانه کدهای مربوط به…
مطالعه بیشتر