با ما در تماس باشید! 88520412 (021)

پرنیان فارسی‌ساز مایکروسافت داینامیکز: مشکل تقویم شمسی در گریدهای اینلاین

پرنیان برای مایکروسافت داینامیکز ۳۶۵، تقویم شمسی و زبان فارسی را برای مایکرسافت داینامیکز ارائه می‌کند. انتشار نسخه‌ ۹ مایکروسافت داینامیکز، تحول جدیدی در این نرم‌افزار بود که به طبع آن باعث نیاز به برخی تغییرات در پرنیان شد. از جمله‌ی این تغییرات، امکان تقویم شمسی در گریدهای اینلاین داینامیکز است. قبلا اینکار برای نسخه‌ی ۸ انجام شده بود اما نسخه‌ی ۹ شامل بروزرسانی است که این امکان را مختل کرد.

همانطور که قبلا در نسخه‌ی قبلی دیده بودیم. امکان گریدهای اینلاین در مایکروسافت داینامکیز بر اساس کتابخانه‌ای از کنترل‌های جاوا اسکریپت به نام wijmo ارائه شده است. این کتابخانه کنترلی برای انتخاب تاریخ ارائه می‌کند که فاقد پشتیبانی تقویم‌های مختلف است. در پیاده‌سازی قبلی ما این امکان را، لااقل برای تقویم شمسی به آن اضافه کرده بودیم. داینامیکز نسخه‌ی ۹ از نسخه‌ی جدیدی از این کتابخانه استفاده می‌کند که با تغییرات قبلی سازگار نیست و لازم شد، این تغییرات برای این نسخه از wijmo بروز شوند.

برای اینکار اول لازم شد که تابع زیر برای کنترل نسخه‌ی wijmo اضافه شود:


بعد از آن لازم شد بر اساس اینکه نسخه‌ی wijmo چه هست، تصحیحات لازم انجام شود:


اینکار‌ خیلی پیچیده نبود، درواقع برخی از متغیرهای داخلی تغییر نام داده شده بودند که بایستی با نسخه‌ی قبلی هماهنگ می‌شدند، برای مثال اسامی متغیرها کوچکتر شده است (_btnPrev=>_btnPrv) :


با انجام این تغییرات امکان تقویم شمسی در گریدهای اینلاین فراهم میشود. این تغییرات در نسخه‌ی ۹.۰.۵
پرنیان ارائه شده است.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم